Kde v Evropě koupit výhodně nemovitost?

Kde v Evropě koupit výhodně nemovitost?

Ceny domů a bytů  stoupají v ČR dvakrát rychleji než v EU! V kategorii meziročního růstu cen domů a bytů jsme na šesté nejvyšší příčce v EU. Eurozona jako celek zvedla  ceny nemovitostí průměrně   o 4,2%. V prvním čtvrtletí byl u nás dokonce meziroční růst cen nemovitostí druhý nejvyšší!

Odborníci i nadále slibují udržení trendu vysokých cen a připouští jen velmi lehké „zvolnění“ růstu. 

 

Já osobně úplně s tímto názorem nemohu souhlasit. Vysoké ceny jsou již nyní neudržitelné. Dle mého názoru lze zvolnění a zejména mírné snižování cen bytů  v Nymburce a okolí pozorovat v nabídkách již nyní. A prosím, mějte stále na paměti při prohlížení nabídek nemovitostí k prodeji: Něco jiného je inzertní cena a něco jiného je pak skutečná prodejní cena. Proč se o tom zmiňuji? V poslední době se setkávám stále častěji s argumentem prodávajících ve stylu: „Vedle Novák prodávál za 2,6mil a prodal. Já mám balkon tak chci 2,75mil.“ Pak si udělám vlastní cenový rozbor a zjistím, že poslední prodejní cena v ulici byla 2,4 mil. Ale to je téma na samostatný článek.

Vraťme se tedy nyní zpět k původnímu tématu:

Jelikož v posledních dvou letech se výrazně zvýšil zájem o koupi nemovitostí mimo území ČR, pojďme se na situaci nemovitostního trhu podívat trochu blíže srovnáním cen východní a západní Evropy.

Kdy to všechno začalo? Ceny nemovitostí u nás začaly nepřetržitě stoupat od posledního čtvrtletí roku 2016 a vzestupná tendence se bez přestávky udržela až do druhého čtvrtletí roku 2017. V tu dobu byl nárůst dokonce rekordní a meziroční zdražení dělalo 13,3%. Pokud bychom se v tu chvíli srovnali s průměrem v EU, jde o růst více než třikrát vyšší. 

Momentální stav ukazuje, že ve druhém čtvrtletí narostly nejvíce ceny nemovitostí v Maďarsku a to rovnou o 14%. Za Maďarskem je s 11,4% Lucembursko, 10,4% Chorvatsko a Portugalsko s 10,1%.

To, co v zemích EU zpravidla růst cen domů a bytů způsobuje jsou levné peníze, které dokážou stimulovat poptávku z pozice dostupnějších hypoték. Dalším znakem, který je nutné pro Eurozónu zmínit, je samozřejmě efekt záporných úrokových sazeb. Díky nim jsou investoři nuceni pro zhodnocení peněz hledat nové alternativy. Tady se podle analytiků pro realitní trh otevírá možnost v podobě nájemného a s ním dalšího růstu cen bydlení. 

Ke srovnání mezi východní a západní Evropou pak dochází díky tomu, že na východě rostou ceny mnohem rychleji. Až se ještě více přiblíží, očekává trh, že zájem o české byty se i díky tomu začne snižovat. 

Kde tedy nemovitost teď koupit? Poslední čísla ukazují, že ceny nemovitostí spadly v Itálii. Ve druhém čtvrtletí tady klesly o 0,2%. Podle ekonomů je jisté, že pokles mají na svědomí dlouhodobé hospodářské problémy země, které realitnímu trhu rozhodně nepomáhají, a ceny domů a bytů tady padají už třetím rokem.

Nejsem specialista na nákup nemovitostí v zahraničí ani se na to nechystám. Tento článek je sondou do situace kolem nás.

Jsem nymburačka pro kterou je svět realit fascinující zábavou. Neustále pátrám, vzdělávám se a hledám způsoby jak se co nejlépe o své klienty postarat. Ve své oblasti mám přehled. Jsem známá svou upřímností a tím, že nepracuji pro každého. Kladu důraz na oboustrannou loajalitu a důvěru. Jsem ta, která je odpovědná za celý průběh obchodu a nese většinu rizik.

Pokud chcete prodat či pronajmout svoji nemovitost v Nymburce a zastáváte tradiční lidské hodnoty, můžeme se stát partnery ve světě realit. Stačí se ozvat na telefon 775 716 255 nebo mě kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře (odkaz na něj je v horní části stránky) NAPIŠTE MI SVOU POPTÁVKU.